Pride in Battle

Poprzedni mecz - 13.02.2017

Vitality Stadium; godz. 21:00

AFC Bournemouth
0 : 2
AFC Bournemouth
AFC Bournemouth
Manchester City

Następny mecz
FA Cup - 01.03.2017

Etihad Stadium; godz 20:45

Manchester City
:
Huddersfield Town
Manchester City
Huddersfield Town

Następny mecz - 05.03.2017

Stadium of Light; godz. 17:00

Sunderland AFC
:
Sunderland AFC
Sunderland AFC
Manchester City

Wywiad z Samirem Nasrim

Wywiad z Samirem Nasrim

Autor: Modern

1 komentarzy

Samir Nasri poprzedniego sezonu z pewnością nie może zaliczyć do najlepszych. Były gwiazdor Arsenalu w ubiełgym roku nie wygrał żadnego trofeum. Francuz w rozmowie z oficjalną stroną FIFA stwierdził, że jest przekonany, iż przyszły sezon będzie lepszy w wykonaniu Manchesteru City.

Wywiad, który przeprowadziła FIFA z Francuzem jest interesujący. Nie brakuje w nim smaczków związanych z kłótnią Samira z dziennikarzem podczas Euro 2012.

 

Redaktor: Samir, masz za sobą chyba najbardziej wymagający sezon w swojej karierze. Jak się czujesz teraz?

Samir Nasri: Czuje się bardzo dobrze. Jestem zrelaksowany, jednak ostatnie miesiące były ciężkie dla mnie. Miałem kilka chwil zwątpienia i załamania. Niektóre krytyczne słowa, które padły w strone mojej osoby, raniły mnie. Akceptuję krytykę tak długo, jak jest ona udowodniona. Lecz tam było dużo kłamstw na mój temat. Wiem, że popełniałem błędy, ale nie jestem brzydkim kaczątkiem, a tak chyba myślą niektórzy ludzie.

Redaktor: Odnosisz się do incydentu z dziennikarzem podczas Euro 2012?

Samir:  Tak, ale nie tylko do tego. Jeśli chodzi o ten incydent, to nie potrzebnie zareagowałem na prowokację dziennikarza. Nie powinienem powiedzieć tego, co powiedziałem. Ten epizod dał mi sporo do myślenia i fakt, że znalazłem się pod sporym ostrzałem francuskich mediów. Prawdopodobnie zbyt długo zwlekałem z oficjalnymi przeprosinami, ale zrobiłem to niedawno. Tą jedną rzeczą już nie muszę się martwić, a to daje mi dużo dobrego samopoczucia. 

 

Redaktor: Czy myślisz, że dojrzałeś psychicznie w związku z tymi wydarzeniami?

Samir: Nie mam wątpliwości, że tak. Naczułem się dużo na swoich błędach i czuje się obecnie znacznie dojrzalszy. Jestem ciągle młody i wiem, że muszę się sporo jeszcze uczyć. Ostatnie miesiące pozwoliły mi rozwinąć się, jako człowiekowi.

Redaktor: Twój klub także ma bardzo ciężki rok za sobą, nie wygrywając ani Premier League, ani FA Cup, a w Lidze Mistrzów odpadając w fazie grupowej. Co sądzisz o poprzednim sezonie Manchesteru City?

Samir: To był z pewnością bardzo rozczarowujący sezon dla całego Manchesteru City, a porażka w lidze bez dwóch zdań była ciężka do przełknięcia. Nie udało się nam zdobyć jakiegokolwiek trofeum, co na pewno jest bardzo rozczarowujące dla tak dużego klubu, jak City. Mieliśmy bardzo wymagający sezon, ale wierzę, że wyciągniemy wnioski z naszych błędów i następny sezon będzie świetny.

Redaktor: Mogłeś wrócić do francuskiej kadry po roku przerwy, ale nie pojechałeś na zgrupowanie z powodu kontuzji. Jakie dla Ciebie ma znaczenie fakt, że z powrotem możesz grać w narodowej kadrze?

Samir: Jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu. Jednym z moich głównych priorytetów jest powrót do kadry Francji tak szybko, jak to tylko jest możliwe. Ubieranie niebieskiej koszulki jest bardzo ważne dla mnie i zrobię wszystko, by wygrać miejsce w składzie dla siebie. Wiem, że mogę coś wnieść do kadry, ale zdaje sobie sprawę z tego, że pierwsze musze udowodnić selekcjonerowi Francji, że mogę podjąć wyzwanie powrotu do drużyny. Dostałem ponowną szansę, a teraz muszę dać z siebie wszystko.

Redaktor: Co myślisz o szansach Francji na wyjazd na Mistrzostwa Świata do Brazylii?

Samir: Szczerze to jestem pewny, że awansujemy, nawet jeżeli droga to tego jest bardzo długa. Drużyna zagrała naprawdę kilka dobrych spotkań w eliminacjach, jak na przykład remis z Hiszpanią. Myślę, że nasza kadra jest jedną z najbardziej utalentowanych w Europie. Jeżeli weżmiemy pod uwagę doświadczenie niektórych graczy, oraz błysk zawodników młodych i gniewnych jak Paul Pogba, czy Raphael Varane, to wychodzi na to, że mamy bardzo dobrą drużynę. Mamy punkt straty do liderujących w grupie Hiszpanów i ciąglę możemy wygrać naszą grupę, dzięki czemu unikniemy baraży.

 

Redaktor: Jeżeli Francja zakwalifikuje się na Mistrzostwa, co dla Ciebie oznaczałoby powołanie i gra na tym brazylijskim turnieju?

Samir: Ja marzę o tym! Brazylia to jeden z największych futbolowych krajów świata. Sport jest dla nich niczym Religia. Nie wierzę, że nie ma na świecie piłkarza zawodowego, któryby nie marzył o występie na turnieju w takim państwie, jak Brazylia. To jest legendarne miejsce - myślisz od razu o ich niesamowitej grze, o Pele, o Ronaldo, o żółtej koszulce Canarinhos, czy o Sambie. Każdy piłkarz, który grał tutaj, ma świetne wspomienia z A Seleção.

Źródło: Fifa.com


Komentarze

Kamil Solecki

Kamil Solecki

Samir Nasri napewno będzie w podstawowym składzie Man City

22.07.2013; 13:57