Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Zamieszanie w szeregach Obywateli
8 października 2018; 14:53, scarlet

Niewykorzystany rzut karny w 85 minucie przez Riyada Mahreza w meczu Obywateli przeciwko The Reds odbił się szerokim echem w angielskich mediach i to bynajmniej nie z powodu zmarnowania przez reprezentanta Algierii doskonałej okazji do wyprowadzenia The Blues na prowadzenie, ale z powodu towarzyszących temu wydarzeniu okoliczności.

Na temat zaistniałej sytuacji wypowiedzieli się w krótkich komentarzach trzej „zamieszani” w zajście Obywatele.

Gabriel Jesus zaznaczył, że jest bardzo niezadowolony z faktu niewykorzystania jedenastki przez jego klubowego kolegę.

Pep Guardiola zakomunikował, że decyzję kto ma strzelać podjął on sam i przekazał tą wiadomość za pośrednictwem Benjamina Mendy. Katalończyk stwierdził ponadto, że Mahrez podczas treningów imponował skutecznością w wykonywaniu tego stałego fragmentu gry.

Sam niefortunny strzelec zaprzecza natomiast stwierdzeniom swojego szefa i chcąc wziąć winę na siebie zakomunikował, że to on sam rozstrzygnął sporną kwestię wykonania rzutu karnego na swoją korzyść.

Kamery telewizyjne uchwyciły natomiast moment, w którym brazylijski napastnik wydaje się być zdezorientowany zaistniałą sytuacją, a potem rozczarowany.

Brazylijczyk wyjaśnił później, że mimo wszystko powinien podjąć się wykonania tego rzutu karnego, bez względu na to, że parę razy nie udało mu się pokonać bramkarza z punktu oznaczającego 11 metr.

Zapytany o odczucia po tym meczu powiedział:

- Naturalnie nie jestem szczęśliwy z tego powodu. Ćwiczyłem tak jak Riyad, chciałem to wziąć na siebie, byłem pewny siebie i jestem niezadowolony z tego, że mi nie pozwolili. Liczy się jednak dobro drużyny i ważne, że nie przegraliśmy.

Po meczu Guardiola przeprosił za „nieporozumienie” Gabriela Jesusa, który jak twierdzi nie czuje żadnego urazu ani do trenera ani do Riyjada Mahreza.

- Pep rozmawiał ze mną po końcowym gwizdku. To jest część futbolu i takie rzeczy się zdarzają. Będę dopingował Riyda jeśli menedżer wytypuje go ponownie do wykonywania jedenastki.

Źródło: www.manchestereveningnews.co.uk / Foto: www.mancity.com


KOMENTARZE(13)
Dlaczego w serwisie nie ma żadnych nowych wpisów
10 listopada 2018; 08:13
Jak pokazali tą grafikę z bramką i czerwonymi piłkami ( nietrafione karne ) na krótko przed wykonaniem jedenastki przez Mahreza, to myślę, że nie trzeba być na treningach żeby wiedzieć, że powierzanie Mahrezowi w tak newralgicznym momencie strzelania karnego, to delikatnie mówiąc duże ryzyko
9 października 2018; 21:11
Brawo dla wszystkich, którzy to przewidzieli, to instynkt menedżerski, nie być na treningach, nie wiedzieć i nie widzieć jak spisywał się przy stałych fragmentach. Szkoda, że przestrzelił.
9 października 2018; 19:57
Przeczuwałem*
9 października 2018; 12:47
Chyba wszystkich zaskoczyła ta decyzja. Mahrez na ostatnie 4 karne strzelił jednego i podchodzi do 5 w takim meczu, przy takim wyniki i w takiej minucie? Tak nie może być, mógłby strzelać jakby City wygrywało 0-3, albo byłby to jakiś inny przeciwnik. Widać było po jego twarzy, że nie był pewny siebie, od razu przeczówałem najgorsze.
No nic, oby następnym razem poszło mu lepiej, ale żeby nie strzelał w ważnym momencie.
9 października 2018; 12:45
Zagraliśmy w sumie podobnie do meczu z Chelsea rok temu na Stamford, ale zabrakło gola. Też mega skupienie w defensywie, bo nie wiadomo było, czego się spodziewać.
8 października 2018; 23:41
Pomyślcie, że za dwa tygodnie będziemy mieli kompletną kadrę. Trzeba przyznać, że okres bez KDB przeżyliśmy dobrze.
8 października 2018; 23:36
Haha, też pomyślałem, że Ederson to byłby najlepszy wybór!!!
8 października 2018; 22:26
O tym, że Ederson lepiej by strzelił od Mahreza to akurat jestem święcie przekonany. Wystarczy spojrzeć na żelazny spokój pod bramką, gdy rozgrywa w polu karnym pod nosem zawodników rywala
8 października 2018; 22:23
Ederson powinien strzelac
8 października 2018; 22:01
Do karnych musi być pewniaczek wcześniej ustalony, bo tak można sobie wiele rzeczy prze***ać. Co by było, gdyby ten karny decydował o być albo nie być w LM? Takie rzeczy trzeba ustalić wcześniej.
8 października 2018; 20:45
Dziwne, albo jest jakiś porządek albo nie... Widac, ze tu sam Pep namieszał nieco...
8 października 2018; 19:55
bob
Byłem zdziwiony gdy zobaczyłem, że do karnego podchodzi Mahrez. To powinien być Kun Aguero, a skoro go już nie było to karnego powinien strzelać David Silva lub Gabriel Jesus. Źle się stało, to była niepowtarzalna szansa na zgarnięcie kompletu punktów z terenu najtrudniejszego obecnie rywala. Szkoda.
8 października 2018; 18:02