Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Wracamy na ligowe boiska
27 września 2018; 13:40, scarlet

Po emocjach związanych z Carabao Cup w nadchodzący weekend przyjedzie czas na rozgrywki ligowe. W ramach 7 kolejki Premier League urzędujący Mistrzowie Anglii będą gościć 15 drużynę z ubiegłego sezonu Brighton and Hove Albion.  

W piątek popołudniu odbędzie się konferencja prasowa szkoleniowca Obywateli, na której dowiemy się między innymi jak będzie wyglądała osiemnastka meczowa obrońców tytułu na pojedynek z popularnymi Mewami. Wiadomo już, że na boisku nie zobaczymy Kevina DeBruyne i Claudio Bravo. W dalszym ciągu nie wiadomo na jak długo z gry wykluczony jest Benjamin Mendy.

W pełni zdrowia i wigoru wydaje się być natomiast Phil Foden. Młody, bo 18- nasto letni wychowanek drużyny z Etihad Stadium w ostatnim wygranym meczu z Oxford United zaprezentował znakomitą dyspozycję. Asystując przy bramce Mahreza i sam strzelając jednego gola znacznie przyczynił się do odniesionego przez Obywateli sukcesu. Kibice i sympatycy City, liczą, że Guardiola da młodemu pomocnikowi szansę gry od pierwszej minuta spotkania.

Jeśli chodzi o Seagulls na dzień dzisiejszy pod znakiem zapytania stoi występ Jose Izquierdo. Do pełnej dyspozycji powrócili natomiast Dale Stephens (ścięgno udowe) i Pascal Gross (kostka).

Ostatnie spotkanie pomiędzy Manchester City a Brighton zakończyło się zwycięstwom tych pierwszych w stosunku 3:1. Miało to miejsce w 31. Kolejce Premier League w ubiegłym sezonie. Bramki dla podopiecznych Gurdioli zdobyli: Danilo, Bernardo i Fernandinho.

Ogółem obie drużyny grały ze sobą 19 razy.

10 razy lepsi okazywali się Obywatele, 5 razy padał wynik nierozstrzygnięty i tylko w 4 przypadkach zwycięsko z placu boju schodzili piłkarze Brighton.

Źródło: www.manchestercity.pl / Foto: www.manchestercity.pl


KOMENTARZE(19)
Mówił coś Guardiola na konferencji o stanie zdrowia Mendego ? ile będzie pauzował ?
28 września 2018; 16:06
Spokojnie. Pewnie Mourinho się na niego napali, o ile jeszcze w styczniu będzie pracował na Old Trafford...
28 września 2018; 06:32
Uwaga, zaczynają nas łączyć z Ramseyem. Czekałem na to...
28 września 2018; 01:54
W TV będzie Arsenal-Watford
27 września 2018; 20:35
Wyjdziemy : Ederson - Delph,Laporte,Kompany,Walker-Fernandinho,Bernardo,Gundogan-Sane-Aguero,Mahrez
27 września 2018; 20:34
I druga sprawa - wiadomo już który mecz będzie pokazywany o 16? Bo o tej godzinie gra też Totenham i chyba Arsenal i jeszcze ktoś dobry :/
27 września 2018; 20:16
Chciałbym: Ederson - Walker, Laporte, Otamendi, Zinchenko - Fernandinho, B.Silva, Foden - Sane, Sterling - Aguero
27 września 2018; 20:15
Liczę że Sane i Foden wyjdą w pierwszym, a przede wszystkim na wygraną z zerem z tyłu :-)
27 września 2018; 18:36
Joker1305, nieraz oglądam na 365ru tam masz wiele streamow w różnych językach więc z braku laku :-)
27 września 2018; 18:34
Mam nadzieje ze Sane i Bernardo zaczną od pierwszej minuty
27 września 2018; 18:07
Guardiola ze względu na Delpha zrezygnował z gry trójką z tyłu, bo Delph jest za wolny :)
27 września 2018; 15:41
Coś czuje,że zagramy 3 obrońcami + wahadła Danilo-Walker lub Delph-Walker
27 września 2018; 15:05
A macie jakiś sprawdzony patent gdzie te mecze oglądać, gdy nie ma ich na c+?
27 września 2018; 14:46
Potrzebujemy lewego obrońcy obok kogoś do środka pola. Na Delphie nie można polegać w ważnych meczach.
27 września 2018; 14:43
Ja uważam, że Wolverhampton jest lepsze taktycznie, lepiej ustawione, a Brighton można przewieźć jednak. 2:1 albo 3:1 dla nas. Powtórka z meczu ubiegłorocznego z maja.
27 września 2018; 14:41
Aguero chyba póki co zawiesił karierę reprezentacyjną, więc do przerwy na reprezentacje te trzy najbliższe mecze może zagrać w wyjściowej jedenastce
27 września 2018; 14:19
Jak wyjdzie Jesus w pierwszej 11 to będę w szoku Guardiola na siłę chcę z niego zrobić mega piłkarza,obiektywnie ja do chłopaka nic nie mam nie trzyma pozycji,źle się ustawia itd.
27 września 2018; 14:12
2:0 dobrze,że gramy u siebie :D