Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Poczwórna korona? Zapytajcie mnie w kwietniu
17 marca 2019; 00:30, iamblue

Świetny sezon Manchesteru City trwa w najlepsze. Obywatele pomimo poważnych problemów w pierwszej połowie zdołali odrobić dwubramkową stratę i zagrają w półfinale FA Cup. Pep Guardiola spotkał się z dziennikarzami po wygranym meczu ze Swansea City i odpowiedział na pytania dotyczące między innymi szans na wygranie poczwórnej korony czy VAR-u w Anglii.

Na temat kontrowersyjnych decyzji sędziego:

- Szczerze? Nie oglądałem tych sytuacji. Jeżeli to nie był karny lub przy golu Sergio był spalony, przepraszam ale zapytajcie władz dlaczego tutaj nie ma VAR-u. My głosowaliśmy za tym, żeby wprowadzono VAR. Wszędzie w europie jest VAR, tutaj tego nie ma. Nie lubię wygrywać w ten sposób ale kiedy przyjrzymy się naszej grze w drugiej połowie - zagraliśmy bardzo dobrze. Ilość sytuacji, dośrodkowań...jeżeli przeanalizujemy cały mecz, zdecydowanie zasłużyliśmy na zwycięstwo.

O całym meczu:

- Ogólnie zagraliśmy dobry mecz. Popełniliśmy kilka błędów i straciliśmy dwie bramki. Celina wykorzystał lukę pomiędzy naszymi formacjami. W przerwie meczu rozmawialiśmy, że potrzebujemy gola, a wtedy reszta będzie łatwiejsza. Morale nie spadło. Zaczęliśmy bardzo dobrze ale brakowało ostatniego podania i to jest powód naszych problemów ale zdobyliśmy bramkę i zaczęliśmy kreować co raz więcej sytuacji.

O obecnej sytuacji w walce o trofea:

- Chcę podziękować zawodnikom oraz całemu sztabowi szkoleniowemu za to,że na tym etapie sezonu jesteśmy tak daleko, jestem naprawdę szczęśliwy. Wiem, ze dla ludzi będzie porażką jeśli nie wygramy w tym sezonie trzech czy czterech trofeów. Po przerwie reprezentacyjnej będziemy walczyć w każdym meczu.

O szansach na poczwórną koronę:

- Będę się martwił o poczwórną koronę jeśli pod koniec kwietnia wciąż będziemy zaangażowani w cztery turnieje z wyraźną szansą na zwycięstwo. Nasi zawodnicy muszą mnie cały czas przekonywać, że to jest możliwe. Zapytajcie mnie pod koniec kwietnia i wtedy wam odpowiem.

 

Losowanie par półfinałowych FA Cup odbędzie się 17 marca w niedzielę zaraz po meczu Milwall - Brighton.

Źródło: www.mancity.com/foto www.manchestercity.pl


KOMENTARZE(2)
Zgadzam się z Pepem. O koronie będziemy mogli dopiero myśleć w kwietniu, nawet pod koniec tego miesiąca. Teraz każdy mecz będzie jak finał
17 marca 2019; 08:25
Pozostaje jeszcze jedno losowanie w tym sezonie- te dzisiejsze. Bardzo bym chciał uniknąć Wolverhampton. Po pierwsze półfinał FA Cup wypadnie podczas maratonu Champions League i ligi krajowej. Lepiej nie grać tylu meczów z wymagającymi rywalami mecz po meczu. Po drugie Wolverhampton to drużyna, która dobrze sobie radzi z top, ale punkty gubi często w starciach z sredniakami. Istnieje więc szansa, że w półfinale ktoś mógłby wykonać za nas czarną robotę i wyeliminować Wilki. Potrzebne zatem jeszcze jedno szczęśliwe losowanie. Wszystkie w tym sezonie były szczęśliwe- niech będzie także i te ostatnie
17 marca 2019; 08:22