Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Pochwały dla Stonesa
17 stycznia 2019; 08:53, Mierzwa44

Były obrońca Manchesteru City Richard Dunne wypowiedział się na temat występów Johna Stonesa w tym sezonie. Uważa On, ze Anglik ma potencjał, by stać sie zawodnikiem światowej klasy. 

24-letni zawodnik, po znakomitych występach na MŚ w Rosji stał sie regularnym graczem pierwszego składu, zaliczając w sumie 26 występów we wszystkich rozgrywkach.

Gdy patrzę na jego grę, widzę że może grać na światowym poziomie. W reprezentacji selekcjoner zestawia obronę wokół niego. 

- W momencie przyjścia do klubu był niesłusznie krytykowany. Nie jest łatwo dopasować się do stylu Guardioli, tym bardziej w jego wieku.

- Przez ten czas jednak widać progres. Jest coraz lepszy, i nie widzę powodu dlaczego nie mógłby zostać zawodnikiem światowego formatu.

Na pewno swój udział w tak dobrych występach Johna ma również Laporte. Wspólnie z Anglikiem tworzą doskonale uzupełniający się duet obrońców. Jeden prawonożny, drugi lewonożny, jednak poza tym sa bardzo podobni na boisku i rozumieją się bez słów. Dunne uważa, że idealnie pasują do koncepcji Pepa:

- Uważam ze obydwoje są bardzo dobrymi zawodnikami, grają bardzo elegancko. Ze wszystkich środkowych obrońców w klubie, to Ci są swoistą wizytówką Pepa. Wpasowali się w system Guardioli. Obaj są bardzo spokojni i nie wyglądają na zestresowanych żadna sytuacją na boisku. Po prostu robią swoje.

- Koncentracja Stonesa poprawiła się, przez co jest lepszym graczem. A może być obrońcą ze ścisłego topu.

Źródło: www.mancity.com / Foto: www.manchestercity.pl


KOMENTARZE(2)
Zgadzam się! W końcu jestem spokojny o obronę, a u Stonesa widać olbrzymi progres!
17 stycznia 2019; 13:57
Para Stones-Laporte najlepsza w PL.
17 stycznia 2019; 10:52