Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Once a Blue, Always a Blue
26 września 2018; 13:46, scarlet

Wczoraj późnym wieczorem Manchester City rozegrał swój pierwszy mecz w Pucharze Ligi Angielskiej. Obywatele bez problemu uporali się na boisku rywala z Oxford United 0:3, a jedną z bramek zdobył stający się powoli ulubieńcem publiczności młodziutki bo 18- letni Phil Foden.

Tuż po zakończeniu spotkania urodzony w Stockport nastolatek udzielił krótkiego wywiadu dzieląc się tym samy z fanami futbolu swoimi odczuciami po strzeleniu pierwszej bramki w seniorskiej drużynie The Citizens:

- Trudno to wyrazić słowami. Jeszcze całkowicie do mnie to nie dotarło. Marzyłem o tej chwili dorastając jako kibic City. Mój pierwszy gol jest wyjątkowy i cieszę się, że pomogłem drużynie w odniesieniu zwycięstwa.

- Gdy marzyłem o pierwszej bramce dla City wyobrażałem sobie, że nastąpi to w Premier League. Teraz jest mi to obojętne. Pierwsza bramka jest zawsze czymś szczególnym i wszystko jedno w jakich rozgrywkach.

- Spełniło się moje marzenie, cieszyłem się, nie mogłem się powstrzymać i uciekałem jak szalony.

- To był ten moment, którego nie zapomnę do końca życia.

Phil Foden odegrał rolę przy pierwszej bramce strzelonej przez Obywateli, a następnie asystował przy golu zdobytym przez Riyada Mahreza.

Sam zawodnik nie ma nic przeciwko asystowaniu przy bramkach i ma nadzieję, że będzie miał jeszcze wiele okazji, także w Premier League by udowodnić swoją przydatność dla zespołu.

- Lubię pomagać i strzelać bramki. Posiadanie tych dwóch cech jest z całą pewnością bardzo pomocne. Każdego dnia uczę się od takich piłkarzy jak David Silva czy Kevin DeBruyne.

- Muszę się jeszcze wiele nauczyć i cieszyć piłką nożną. Zobaczymy dokąd wybrana przeze mnie droga mnie doprowadzi.

- Chciałem moją pierwszą bramkę strzelić już dużo wcześniej. Stało się jednak inaczej i strzeliłem ją dopiero teraz i jest to wspaniałe uczucie. Mam nadzieję, że to pierwszy gol z wielu.

Źródło: www.mancity.com / Foto: www.mancity.com


KOMENTARZE(8)
Fodena trzeba wprowadzac do składu majac na uwadze kontuzje Kevina i wiek Silvy (32 lata ) , a wiele alternatyw w tej chwili nie mamy i przy nie daj Bóg kontuzji Gundogana , co jest bardzo prawdodopodne mając w pamięci jego czeste problemy zdrowotne jestesmy w dupie, dlatego Foden powinien dostawac szansę gry aby w razie jakiegoś urazy innego z pomocników wskoczyć w jego miejsce nie tracąc przy tym jakości
26 września 2018; 21:25
Takich ludzi jak Foden nam trzeba. Nie najemników, którzy będą kręcili nosem, bo klub chce im dać "tylko" 250 tysięcy tygodniowki, ale piłkarzy, dla których juz sama gra dla City jest honorem. Ja bym go dał od początku na Brighton do pierwszego składu, na pozycję, gdzie normalnie operuje De Bruyne
26 września 2018; 19:49
Jestem za, nawet gdyby wszedł w 60 min. To i tak będzie to dla niego coś, musimy dawać szansę młodym jak najczęściej bo pójdą drogą Sancho :-(
26 września 2018; 19:12
Według mnie na jedną połowke powinnien wejsć
26 września 2018; 18:11
Na taki Brighton Pep powinien dac mu szansę zagrać chociaż 45 minut .
26 września 2018; 17:33
Super , oby tak dalej
26 września 2018; 17:31
Oby Pep częściej na niego stawiał bo to przyszłość City :-)
26 września 2018; 16:47
Za***isty mecz Fodena,również czekam na bramke w PL :D
26 września 2018; 14:23