Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Kun przed dwusetną bramką dla City
1 marca 2018; 17:51, pawelwrb

30 goli w tym sezonie. 199 dla The Citizens w ogóle. Tak przedstawia się bilans Sergio Aguero przed ligowym spotkaniem z Arsenalem Londyn.

Co przed strzeleniem dwusetnej bramki dla błękitnej części Manchesteru usłyszał na swój temat od trenera?

- Sergio Aguero może być tylko lepszy. Ma mnóstwo czasu na strzelenie więcej bramek w tym sezonie - stwierdził Pep Guardiola.

Argentyńczykowi brakuje 4 goli, by pobić swoje najlepsze osiągnięcie w karierze. W 11 ostatnich spotkaniach zgromadził 13 goli.

Hiszpański szkoleniowiec zauważa, że snajper może wzbić się na jeszcze wyższy poziom. To siódmy rok byłego gracza Atletico Madryt spędzony w klubie z siedzibą na Etihad Stadium.

- To jeden z najlepszych napastników z jakimi pracowałem. I jeden z najlepszych na świecie.

- Myślę, że trzeba doceniać to, co robi Kun nie tylko w kontekście angielskiej piłki, ponieważ on on regularnie strzela kolejny sezon z kolei. Dotyczy to europejskiego i światowego futbolu, wszyscy podziwiają jego osiągnięcia.

- Wszyscy jesteśmy zadowoleni z Sergio i jego osiągnięć. Strzela bramki i sposób w jaki pracuje mając piłkę - i jej nie mając - jest fantastyczny.

- Czasem jestem wymagający wobec niego i innych, ale to tylko dlatego, że chcę dla nich jak najlepiej. Myślę, że może być jeszcze lepszy.

- Wie, że musi grać dobrze, by pozostać w zespole - nie tylko Sergio, wszyscy. To jedyny sposób, by rywalizować w dwóch, trzech, czterech rozgrywkach.

- Pozostały 3 miesiące sezonu, by móc zdobyć więcej goli i jestem przekonany, że będzie te bramki zdobywał - zakończył Pep.

Za kilka godzin Kun może celebrować 200. bramkę dla Manchesteru City. Mecz z Arsenalem o 20:45. 

Źródło: www.mancity.com / Foto: www.mancity.com


KOMENTARZE(3)
bob
Świetny zawodnik i wyjątkowy napastnik, choć nie wiedzieć czemu cały czas jest wypychany przez dziennikarzy do innego klubu. Trzeba to jasno powiedzieć - w interesie City jest zatrzymać go w zespole na jak najdłużej.
2 marca 2018; 08:00
Powodzenia Sergio :)
1 marca 2018; 19:14
Dziwię się, że dziennikarze nie drążą tematu kontraktu Sergio Aguero. Jest ten kontrakt do końca sezonu 2019/2020, czy nie było przedłużenia i kontrakt Kuna trwa do końca sezonu 2018/2019.
1 marca 2018; 18:28