Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Kompany 10
23 sierpnia 2018; 08:19, scarlet

Wczoraj, a dokładnie 22 sierpnia 2008 roku kontrakt z Obywatelami podpisał Vincent Kompany.

Belgijski obrońca dołączył do The Citizens z Hamburger SV i odegrał istotną rolę w tworzeniu najnowszej historii Manchesteru City.

Kapitan, lider i jeden z najlepszych obrońców w historii Premier League zadebiutował w wygranym 3:0 meczu z West Ham United dwa dni po podpisaniu kontraktu z Obywatelami.

Swoją pierwszą bramkę dla drużyny z niebieskiej części Manchesteru zdobył w wygranym 2:1 meczu z Wigan Athletic cztery tygodnie później.

W pierwszym sezonie Vinniego na Etihad City ukończyli sezon na 9 pozycji i dotarli do ćwierćfinału Pucharu UEFA.

Źródło: www.mancity.com / Foto: www.mancity.com


KOMENTARZE(2)
Niesamowite, że pozbierał się po tylu kontuzjach. Szczerze to w pewnym momencie wydawało mi się, że jedynym rozwiązaniem jest zakończenie kariery. Uraz gonił uraz. Na szczęście chyba znaleziono przyczynę tej podatności na kontuzje i od pewnego czasu Kompany jest stale do dyspozycji. Cieszy, że wyksztalcilismy już zawodników, którzy będą identyfikować się z Manchesterem City po zakończeniu kariery. Kompany, David Silva, Aguero to nasze żywe legendy i Ikony klubu. De Bruyne jest na najlepszej drodze, by dołączyć do tego grona. Z zawodników, których nie ma w obecnej kadrze City status legendy mają z pewnością Zabaleta i Hart
23 sierpnia 2018; 16:40
10 lat szmat czasu a Vinnie zawsze potrzebny go jest niesamowity :)
23 sierpnia 2018; 09:47