Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Klika słów o składzie i urazach
23 stycznia 2019; 08:31, Mierzwa44

Podczas konferencji prasowej poprzedzającej dzisiejszy mecz Pep Guardiola wypowiedział się na temat urazów i możliwego składu na spotkanie z Burton.

- Mendy trenował od paru dni z zespołem i jedzie z nami na mecz. Być może zacznie spotkanie na ławce rezerwowej.

- Jeśli spojrzymy na nasze wyniki na przestrzeni ostatnich dwóch lat, można odnieść wrażenie że nam go nie brakowało. Jednak uważam, że brak Benjamina w drużynie był bardzo bolesny.

- Uważam, że może dać nam coś ekstra. Mam nadzieję, że będziemy mogli skorzystać z jego dobrej gry w ostatniej części sezonu i w przyszłości.

- Jest nie do zatrzymania po lewej stronie boiska, szczególnie w ostatnich fazach akcji. Jest bardzo sprytny w tego typu zagraniach.

Trener wypowiedział się także na temat Vincenta Kompanego:

Kompany na uraz mięśniowy, wróci do gry, ale nie wiem kiedy.

Po pierwszym wysokim zwycięstwie 9-0 narastały spekulacje, że Pep pozwoli zagrać mniej doświadczonym graczom z akademii. Jednak już teraz Guardiola odrzucił ten pomysł i twierdzi, że do gry pośle wielu starszych graczy, jak Foden lub De Bruyne:

Gracze, którzy mają wiele meczów w nogach odpoczną. Reszcie, którym brakuje rytmu meczowego lub wracają po kontuzji będą grać.

- Zagra Kevin, również od pierwszej minuty wystąpi Phil Foden. Być może zagra dwóch, trzech graczy z akademii, paru znajdzie się na ławce. 

Źródło: www.mancity.com / Foto: www.manchestercity.pl


KOMENTARZE(1)
Bardzo dobre wiadomości oby już nie złapał kontuzji bo bardzo nam go brakuje...
23 stycznia 2019; 11:28