Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Guardiola: Musimy wygrać wszystkie mecze
14 kwietnia 2019; 19:31, iamblue

Pep Guardiola na swojej konferencji prasowej po meczu z Crystal Palace przyznał, że jeśli chcą znowu wygrać mistrzostwo Anglii to muszą wygrać wszystkie pozostałe mecze.

O meczu:

- Jestem bardzo zadowolony biorąc pod uwagę liczbę meczów, które rozegraliśmy do tej pory. Z Palace graliśmy znakomicie przez 75 lub 80 minut. Potem straciliśmy bramkę i spotkanie na kilka minut wymknęło nam się z pod kontroli, ale koniec końców jestem szczęśliwy.

O wyścigu o tytuł:

- Spodziewamy się, że Liverpool wygra do końca wszystkie swoje mecze, ale Premier League jest w naszych rękach i jedyne co musimy zrobić to również wygrać wszystkie pozostałe mecze - wtedy obronimy tytuł.

Motywacja w drużynie:

- Chłopcy pokazali mi, że chcą to zrobić, że im na tym zależy. Nigdy w to nie wątpiłem, a teraz zdobyliśmy trzy punkty na bardzo trudnym terenie. Przez ostatnie trzy miesiące zespół pokazał niesamowity charakter. Przez ostatni miesiąc jesteśmy świadomi, że strata punktów może być równoznaczna z utratą mistrzostwa. Oczywiście zarówno Liverpool jak i my możemy potracić punkty w najmniej oczekiwanym momencie i w tej kwestii futbol jest nie do przewidzenia. Lecz my nie narzekamy - licząc od zeszłego sezonu do dziś zdobyliśmy łącznie 183 punkty i wciąż mamy pięć meczów do rozegrania. To są niesamowite liczby i one pokazują jak ogromny postęp zrobiliśmy.

O Kompanym:

- Vinny jest naszym najlepszym obrońcą w grze głową i poradził sobie doskonale z Benteke, który w powietrzu jest bardzo niebezpieczny. Bardzo dobrze trenował przez ostatnie kilka tygodniu i dlatego dziś zagrał. 

O Laporte:

- Był świetny. Bardzo dobrze wyprowadzał piłkę, rozrywał defensywę przeciwnika, posyłał doskonałe piłki na skrzydła. Dziś zagrał na poziomie na jakim był przez cały sezon. Dodaje nam wiele jakości. 

Na temat Kevina De Bruyne:

- On ma takie zdolności i tak doskonały przegląd pola - jest w stanie wykonać podanie, którego normalny człowiek ani nie widzi ani nie może wykonać. Doskonale spisywał się zarówno w zadaniach defensywnych jak i ofensywnych. Jest psychicznie wypoczęty, dlatego jest w stanie grać na tak wysokim poziomie. Zaliczył dwie asysty i ogromnie nam pomógł.

Źródło: www.mancity.com/foto www.manchestercity.pl


KOMENTARZE(3)
Wygląda na to, że faktycznie musimy wygrać wszystko do końca. Jestem jednak przekonany, że jeśli wygramy dwa najbliższe mecze ( Tottenham i Manchester United ), to już nic i nikt nie odbierze nam tytułu. Manchester City jest zbyt bardzo doświadczony w takich "stykowych sytuacjach" i praktycznie zawsze wychodziliśmy z tego obronną ręką. Jednak Dzbanspur i Człapajted mają możliwości, by popsuć nam ten plan, więc najbliższe półtorej tygodnia zadecydują
14 kwietnia 2019; 20:35
Aguero nie jest kontuzjowany ( tak powiedział Pep) Eng. Aguero is not injured :)
14 kwietnia 2019; 19:58
A co z Aguero? Czemu poszedł do szatni?
14 kwietnia 2019; 19:51