Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Guardiola i Sarri odkryli karty
10 lutego 2019; 08:57, scarlet

Pep Guardiola oraz Maurizio Sarri podali do wiadomości nazwiska piłkarzy, którzy wybiegną dzisiaj na murawę Etihad Stadium by powalczyć o ligowe punkty w 26 kolejce Premier League.

Oprócz wyjściowych jedenastek na liście znalazły się również nazwiska zawodników, którzy zajmą dzisiaj miejsce na ławkach rezerwowych.

Manchester City F.C.: Ederson, Fernandinho, Walker, Stones, Laporte, Gündogan, DeBruyne, Bernardo, Zinchenko, Agüero, Sterling

 Rezerwowi: Muric, Otamendi, Danilo, Silva, Mahrez, Sane, Jesus

 Chelsea F.C.: Kepa, Luiz, Aspilicueta, Alonso, Rüdiger, Pedro, Jorginho, Barkley, Kante, Higuain, Hazard

 Rezerwowi: Caballero, Emerson, Christensen, Willian, Kovacic, Loftus- Cheek, Giroud

Źródło: www.manchestercity.pl / Foto: www.dailypost.ng


KOMENTARZE(80)
Oczywiście wielka radość, że Manchester City odniósł takie miażdżące zwycięstwo i jest nadal w grze o Mistrzostwo, naciskając Liverpool. Oby marazm w Chelsea przetrwał do finału Pucharu Ligi Angielskiej. Różnie może być. Mogą zmobilizować się ponad stan oraz pałać szaleńczą żądzą rewanżu i to ich poniesie, a z drugiej strony po dzisiejszym meczu mogą popaść w brak wiary wychodząc przeciw City i to ich zniszczy. Wszyscy chyba się jednak zgadzamy, że najgorszym by było, gdyby Sarri stracił robotę do czasu tego finału. Dzisiejsza klęska pewnie jeszcze bardziej nabruździ w szatni The Blues, a Efekt nowej miotły u rywala, to coś czego nam nie potrzeba. Teraz nie zlekceważyć tego Newport, bo to V runda, gdzie w zeszłym sezonie mieliśmy podobnego rywala na tym samym etapie rozrywek i wiadomo jak to się skończyło...
10 lutego 2019; 22:11
Nie mogłem oglądać meczu live, ale zobaczyłem po przyjściu z pracy nagranie, nie znając wyniku ( czyli było jakby live ). Mecz historyczny i pokaz deklasacji ze strony Manchesteru City. Napiszę o dwóch graczach w kontekście tego spotkania. Jeden to mój ulubieniec- Sergio Aguero. Ja bym radził Kunowi zastanowić się, czy nie chce grać w City dłużej niż do 2021 roku. W tym momencie - 160 bramek na koncie Aguero w historii gier w Premier League. Myślę, że minięcie Rooneya ( 208 bramek ) i drugie miejsce w klasyfikacji wszechczasów dla Kuna jest realne. A drugi gracz, o którym słów kilka chciałbym napomknąć to Zinchenko. Choć zagrał dziś bardzo dobry mecz ( i to mu oddaję ), to studziłbym hurraoptymizm. Prawdziwą wartość obrońcy poznajemy w meczach, gdy na naszą defensywę zwalają się huraganowe ataki rywala, a piłkarz raz za razem kasuje te akcje. Dziś Chelsea poza momentami była tłem dla Manchesteru City i nie był to miarodajny sprawdzian dla Zinchenki. Chcę przypomnieć, że w pierwszym sezonie pracy Guardioli na boku obrony testowany był też Jesus Navas i nawet z Arsenalem zagrał bardzo dobre zawody. Zinchenko dziś zagrał kapitalnie z przodu, ale to akurat nie jest dla mnie zaskoczenie, bo zawsze podkreślałem, że w ofensywie to kapitalny zawodnik. Ba, uważam, że ma on jedne z najlepszych podań z naszej ekipy. Podsumowując, nie dziwię się Pepowi, że nie chce pożegnać Zinchenki, bo szkoda rezygnować z gracza o takim przeglądzie pola. Nadal jednak ze spokojem nie będę mógł zasiąść przed TV, gdy City przyjdzie mierzyć się np. z Barceloną i w pierwszym składzie na LO zobaczę Zinchenkę. Niech zagra na tej pozycji równy sezon, to cofnę zastrzeżenia i obawy:-)
10 lutego 2019; 22:03
Zinchenko pokazał klasę fajny chłopak oby tak dalej !
10 lutego 2019; 20:06
Dokładnie Zinchenko udowodnił że należy mu się gra. Nie chodzi o te dwie asysty ale jak widać jeśli zespół gra dobrze to i można z Zinchenko w składzie wygrać w PL z Chelsea 6:0. Zinchenko to super chłopak może nie zawsze mu się wszystko udaje ale serce do walki i chęć umierania na boisku za klub ma być może największe zaraz po Kompanym i Fernandinho z obecnych piłkarzy City. Nie wiem czy wiecie ale w lato City dało Zinchence info że raczej powinien odejść i poszukać klubu gdyż raczej grać nie będzie ale on powiedział że chce zostać i walczyć o pierwszy skład. Mimo że przecież jest Delph i Mendy Danilo czy jak ostatnio widać Laporte. W ciągu ostatnich dwóch lat ten chłopak dał nam więcej niż piłkarz kontuzja instagram Mendy na którego wyrzucilismy póki co w błoto 60mln funtów. Kolejna rzecz która mega martwi to kolejne 60mln funtów na Mahreza ten gość się u nas nie odnajdzie widać to było już po pierwszym meczu i wolałbym żeby dziś na te 30min za niego biegał na prawej stronie Jadon Sancho. SUPER że jesteśmy w grze o poczwórną koronę i mam nadzieję że nasze marzenia w tym roku się spełnią najbardziej zależy mi jednak na Lidze Mistrzów żebyśmy ją w końcu wygrali. Po tym sezonie trzeba będzie rozstać się z Mangalą i niestety Kompanym trzeba wymieniać starą gwardię rok temu Yaya i Hart teraz czas na Kompanego. A więc w lato środkowy obrońca koniecznie plus defensywny pomocnik. Ale jak dla mnie najlepszym piłkarzem w tym sezonie jest chyba Fernandinho gość jest niesamowity i to on robi różnicę wg mnie w tym momencie nalepszy defensywny środek na świecie. Fajnnie że coraz lepiej gra Gundogan martwi że Kevin ciągle nie gra dobrze Bernardo i jego chęć walki i technika są mistrzostwem i on musi grać uświadomił to Pepowi w tym sezonie że jeśli byłby finał lIGI Mistrzów to w pierwszym składzie wystawiasz na pewno Bernardo. No i w końcu zrobiliśmy z AGUERO kozaka jakich mało musimy mieć lidera jak Messi czy CR7 to oni wygrywali lige mistrzów i u nas Aguero może nim być w końcu chyba sam w to uwierzył. Bo tylko tego mu tak naprawdę brakowało C'mon City!!
10 lutego 2019; 19:46
Takie podsumowanie na gorąco : Ederson 9/10 - miał 2/3 okazje żeby się wykazać i wszystko super wybronił. Cała linia obrony super - oprócz Zinchenko. Fajnie zagrał w ofensywie, super ta asysta na 6-0 i wgl, ale pamiętajcie, że nie o to był zawsze krytykowany, tylko o grę w obronie. Miał 3 mega straszne straty pod polem karnym. Druga sprawa jest taka, że mecz się ułożył tak, że Chelsea wgl nie atakowało. Dla mnie nadal Zinchenko nie jest piłkarzem na City. Przynajmniej nie na LO. Para Laporte - Stones jest świetna. Kto by pomyślał, że podstawowa para stoperów skompletuje się w takim składzie :) Ferna jak zawsze klasa, nie trzeba się tu rozwijać. Gundo też super mecz. Bramka i był bardzo widoczny i kreatywny. Kevin niezły mecz, fajnie wykonany wolny na 1-0, super wrzutka na Aguero, który strzelił w poprzeczkę, ale jednak trzeba pamiętać, że tych piłek trochę natracił. Mam nadzieje, że jak byśmy przeszli Shalke, to na 1/4 już będzie ograny i w 100% Fit, bo bardzo go potrzebujemy. Sterling i Bernando rewelka. Super chodzili po skrzydle, wybiegali do prostopadłych, asystowali, strzelali - nic dodać nic ująć. Aguero to chyba oczywistość :D chociaż rózga mu się należy za tego farfocla z początku xD To jest ten Kun, którego chcę oglądać, przede wszystkim nie znika na pół meczu i sam kreuje :) Rozbraja mnie Mahrez.. Gra strasznie przewidywalnie i co mnie irytuje - zawsze on chce strzelić, rzadko poda jak ma cień szansy na gola. Tak było dzisiaj ze skraju pola karnego, tak było z Live jak zabrał karnego Jesusowi i nie strzelił i w każdym meczu praktycznie próbuje strzelać z jakiś chorych pozycji. Chyba chce pokazać, że był wart tych pieniędzy, ale przez to tylko jeszcze bardziej udowadnia że nie był wart. Sari buc i kawał chama, który nie umie przegrywać. Rozumiem, żeby Pep coś zrobił prowokującego, jakoś się wypowiedział albo coś, ale Sari nawet przed meczem zachwalał City, Pepa i wgl, a po meczu mu nie chciał ręki podać. Straciłem szacunek do niego. Wydaje mi się, że tym meczem Chelsea straciło Hazarda. Wątpie żeby chciał zostać, patrząc na to jakie kluby go chcą. Spodziewam się też jutro informacji o zwolnieniu Sariego - takie życie. Jak przegrywa 0-4 z Bournemouth i 6-0 z City, udziela takich wywiadów gdzie gani zawodników, że nie są zmotywowani, a przecież to on za to odpowiada, no to chyba się już nazbierało wystarczająco. Osobiście bym go zostawił, ale wiadomo jaka jest presja na wynik, szczególnie w takim klubie jak Chelsea
10 lutego 2019; 19:27
Ciekaw jestem kto przejmie pałeczke po Aguero. Ktokolwiek by to nie był to mu współczuję bo poprzeczka jest bardzo.. baaaardzo wysoko
10 lutego 2019; 19:04
Cieszę sie ze dziś Zinchenko zamnkąl mi morde. Oby więcej takich meczy
10 lutego 2019; 19:02
Teraz trzymamy kciuki za Utd
10 lutego 2019; 19:01
Obyśmy tego stylu już nigdy nie stracili.
10 lutego 2019; 18:57
Nie podał. Kawał łeba. Ale trudno . Podejrzewam że Klopp po wpierdol 6 też by nie podal
10 lutego 2019; 18:56
Jakkolwiek skończy się ten sezon, nawet jeśli go nie wygramy, to i tak mamy okazję być świadkami najlepszej piłki w historii tego klubu jeśli chodzi o styl. Niesamowite jest to jak taki Zina, który przy większości innych trenerów byłby raczej wyrobnikiem, pod okiem Pepa zaciska zęby po słabszych występach i gra konkretny mecz z jedną z lepszych ekip w lidze. Na pohybel hejterom ;)
10 lutego 2019; 18:55
@jackmarczuk Sarri nie podał ręki Pepowi?
10 lutego 2019; 18:54
Na bardzo duży plus to to że przetrzymaliśmy obronę Częstochowy i nie straciliśmy bramki. W LM może to przynieś efekty...
10 lutego 2019; 18:54
Najlepszy mecz sezonu?
10 lutego 2019; 18:52
Sarri już to łapsko mógł podać. Miałem ogromny szacunek do jego Napoli, fajnie się ich oglądało, a teraz nie potrafi przegrać. Ech...
10 lutego 2019; 18:52
Sari co kmiotek...
10 lutego 2019; 18:51
@supermario juz dam w dupie jakby nie kosztował 65mln tylko 10
10 lutego 2019; 18:51
Spodziewałem się cięzkiego meczu i wygranej 1-0 lub 2-1. Ale 6-0?? Co tu sie od***ało??
10 lutego 2019; 18:51
Ale Mahrez jest cieńki