Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Derby bez Davida Silvy?
5 grudnia 2017; 23:06, Ambiwalentny

Na wtorkowej konferencji prasowej Pep Guardiola podał do wiadomości, że występ Davida Silvy w derbach Manchesteru stoi pod znakiem zapytania. Hiszpan nabawił się drobnego urazu w starciu z West Hamem jeszcze przed zdobyciem zwycięskiej bramki.

- David miał problem w końcowych minutach meczu z West Hamem- potwierdził Pep- Zaraz po meczu przeprowadziliśmy badania.

- Nie wiem czy będzie zdolny do gry w sobotę. Zostanie teraz w Manchesterze i będzie wypoczywał.

Pytany o konkretny odnośnie urazu Silvy Pep odpowiadał wymijająco.

- Nie czuł się komfortowo już przed zdobyciem bramki, poczuł cos dziwnego. Miejmy nadzieję, że będzie mógł zagrać w niedzielę.

Mecz z Szachtarem będzie 100 występem Guardioli w roli trenera w Champions League. Pomimo tego, że Obywatele mają szanse wygrać 6 grupowe spotkanie i zakończyć fazę grupową z kompletem punktów, Kataloński trener nie może uciec od porównań jego obecnej ekipy z FC Barceloną czy Bayernem Monachium, które trenował.

- 100 to piękna liczba- dodał Guardiola. Oznacza, że stoczyłeś już wiele pojedynków w tych wymagających rozgrywkach. Chciałbym dalej cieszyć się grą tutaj i prowadzić swoje drużyny jeszcze do wielu triumfów. Nie możesz nas porównywać z Barcą czy Bayernem. Piszemy teraz nową historię z nową drużyną i chcemy dać z siebie w tych rozgrywkach wszystko.

- Na razie radzimy sobie znakomicie, ale to nie oznacza, że zdobędziemy tytuł. W tych rozgrywkach zagrasz kiepskie 45 minut i już jesteś za burtą.

- Nie przytłaczają mnie słowa, że gramy teraz najlepszy futbol. W ostatnim miesiącu prezentowaliśmy sie dobrze- nasza gra była uporządkowana, stwarzaliśmy więcej okazji bramkowych niż nasi rywale i traciliśmy od nich mniej goli. Wierzymy w to, co robimy.

- W mojej opinii, to co stanie się w przyszłości nie wpłynie na prezentowana przez nas boiskową postawę. To coś, z czego jestem dumny.  

Źródło: www.manchestereveningnews.co.uk / Foto: www.manchestereveningnews.co.uk


KOMENTARZE(1)
:-/
6 grudnia 2017; 18:34