Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
Zaloguj się!
Zapamiętaj mnie
Wciśnij ESC, aby zamknąć
Aguero: Po wypełnieniu kontraktu przeniosę się do Independiente
27 marca 2018; 18:16, Ambiwalentny

Smutna wiadomość obiegła wczoraj środowiska sympatyków Manchesteru City. Sergio Aguero przyznał, że nie zamierza przedłużać kontraktu z Obywatelami i po wygaśnięciu umowy powróci do Argentyny.

Kun w wywiadzie dla Fox Sports zadeklarował, że po 2020r. odejdzie z Manchesteru City i powróci do klubu, którego jest wychowankiem- Atletico Independiente. Argentyńczyk, który w zeszłym sezonie zdecydował się na przedłużenie kontraktu o rok, od dłuższego czasu podkreślał, że karierę chciałby zakończyć w klubie swojego dzieciństwa.

- Mój kontrakt z Manchesterem City wygasa w 2020r. Potem zamierzam wrócić w rodzinne strony, do Independiente- powiedział Aguero.

 Decyzja zawodnika została uszanowana przez władze klubu z Etihad, które nie miały w planach sprzedawać swojego snajpera, nawet gdy  w zeszłym sezonie Argentyńczyk nie był pewien swojej przyszłości i rozważał odejście.

Źródło: www.manchestereveningnews.co.uk / Foto: www.foxsportsasia.com


KOMENTARZE(7)
O tym mówił już dawno. Po wypełnieniu kontraktu. Jak zdobędziemy LM to może jeszcze o rok przedłuży? Zobaczymy. Liczę na to.
31 marca 2018; 01:54
Odejście Sergio będzie bardzo smutnym momentem... Cieszmy się jego grą/bramkami póki jeszcze jest u nas :)
30 marca 2018; 01:38
i pełen szacun dla tego gościa bo to rzadkosc w dzisiejszym swiecie ...ja jeszcze naiwnie licze że ze strony naszych władz usłyszy że zawsze możesz tu wrócic Legendo
28 marca 2018; 22:28
bob
Wg mnie odwrotnie - nowy napastnik nie jest w tej chwili potrzebny skoro jest Aguero i jeszcze Gabriel Jesus w odwodzie. Aguero będzie jeszcze planowo 2 lata w klubie więc czasu na ewentualne ruchy jest sporo. Jak dla mnie klub powinien przedstawić mu ofertę nowego kontraktu na 1 rok lub 2 lata - tuż przed wygaśnięciem obecnego kontraktu.
28 marca 2018; 08:21
Wszyscy byliśmy przygotowani na to od dawna. Ja się cieszę, że Aguero zostanie z nami- jeszcze ten jeden sezon dłużej, bo jeszcze do niedawna było niejasną sprawą czy czasem kontrakt Sergio nie kończy się po sezonie 2018/2019. Aguero to niezwykle poukładany człowiek i piłkarz z swoim specyficznym w dzisiejszym świecie piłkarskim systemem wartości. Wielokrotnie kuszony przez Real Madryt, zdecydował się pozostać i grać na chwałę Manchesteru City. Z naszego klubu, odejdzie tak jak Adam Małysz ze światowych skoczni- w świetle chwały, zgodnie z zasadą "trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym". Może to i dobrze, bo przynajmniej nie będą co niektórzy po nim "jeździć", że "już jest stary", że "się już nie nadaje". Nie będzie podążać drogą Tottiego w Romie czy Xaviego w Barcelonie, którzy swoje ostatnie sezony spędzali przykuci do ławki rezerwowych. Skoro będziemy jego ostatnim klubem w Europie, to w sumie tak jakby w Manchesterze City zakończył swoją ( poważną ) piłkarską karierę. Dobrze, że sygnalizuje swoje zamiary już teraz, bo zarząd ma czas, by szukać jego zastępcy. Oczywiście zostanie Gabriel Jesus, ale taki klub jak Manchester City musi mieć jeszcze drugiego klasowego napastnika. Wszyscy wiemy, jak to wyglądało, gdy Bony był zmiennikiem Aguero. Uważam, że póki mamy Guardiolę na ławce trenerskiej warto wykorzystać magnes jakim jest jego nazwisko i sprowadzić już teraz następcę Aguero. Jak dla Dybala byłby kimś takim...
27 marca 2018; 22:00
Jak nie teraz to kiedy? :D
27 marca 2018; 20:29
Nasza Legenda !!! Mam nadzieję że zdobędziemy z Kunem Ligę Mistrzów !!!
27 marca 2018; 18:40