Pride in Battle

Poprzedni mecz - 13.02.2017

Vitality Stadium; godz. 21:00

AFC Bournemouth
0 : 2
AFC Bournemouth
AFC Bournemouth
Manchester City

Następny mecz
FA Cup - 01.03.2017

Etihad Stadium; godz 20:45

Manchester City
:
Huddersfield Town
Manchester City
Huddersfield Town

Następny mecz - 05.03.2017

Stadium of Light; godz. 17:00

Sunderland AFC
:
Sunderland AFC
Sunderland AFC
Manchester City

Premierowy gol Stonesa w błękitnej koszulce

Premierowy gol Stonesa w błękitnej koszulce

Autor: Ambiwalentny

0 komentarzy

W wygranym dzisiaj aż 5-0 spotkaniu z West Hamem swoje premierowe trafienie w barwach The Citizens zaliczył sprowadzony latem z Evertonu środkowy obrońca-John Stones.

Rozgrywany w Londynie mecz pomiędzy Manchesterem City a popularnymi „Młotami” był brutalnym popisem siły przyjezdnych. Piłkarze Pepa Guardioli już od początku meczu przeważali i przed upływem pierwszych 45 minut praktycznie rozwiali nadzieje rywali na awans do kolejnej rundy. Ostatnie trafienie należało do 21-letniego Johna Stonesa, który nie krył wielkiej radości związanej ze zdobyciem swojego pierwszego gola dla drużyny z Etihad.

„Długo czekałem na swoje pierwsze trafienie, powinienem był strzelić bramkę już w kilku poprzednich meczach”- stwierdził Anglik.

„Cieszy mnie jednak zdobycie gola w tak specjalnych rozgrywkach”.

W dzisiejszym meczu Pep zastosował nowy wariant taktyczny, którym drużyna z Etihad jeszcze się nie posługiwała. The Citizens na murawie ustawieni byli w formacji diamentu, z Pablo Zabaletą wspierającym pomoc, oraz Toure wspomagającym aktywnie zarówno defensywę, jak i ataki zespołu. Takie rozwiązanie taktyczne przyniosło wspaniały rezultat w postaci 5 strzelonych bramek i awansu do kolejnej rundy Pucharu Anglii.

„Myślę, że operowaliśmy dzisiaj bardzo sprawnie piłką, kreując sobie wiele sytuacji bramkowych”- stwierdził Stones.

„Zmieniliśmy dzisiaj trochę nasz system gry, wybiegając na boisko w formacji diamentu, jednak uważam, że przyniosło to pozytywne skutki”.

Źródło: manchestereveningnews.co.uk


Komentarze