Pride in Battle

Poprzedni mecz - 15.01.2017

Goodison Park; godz. 14:30

Everton FC
4 : 0
Everton FC
Everton FC
Manchester City

Poprzedni mecz
FA Cup - 06.01.2017

London Stadium ; godz 20:55

West Ham United
0 : 5
Manchester City
West Ham United
Manchester City

Następny mecz - 21.01.2017

Etihad Stadium; godz. 18:30

Manchester City
:
Manchester City
Manchester City
Tottenham

Premierowy gol Stonesa w błękitnej koszulce

Premierowy gol Stonesa w błękitnej koszulce

Autor: Ambiwalentny

0 komentarzy

W wygranym dzisiaj aż 5-0 spotkaniu z West Hamem swoje premierowe trafienie w barwach The Citizens zaliczył sprowadzony latem z Evertonu środkowy obrońca-John Stones.

Rozgrywany w Londynie mecz pomiędzy Manchesterem City a popularnymi „Młotami” był brutalnym popisem siły przyjezdnych. Piłkarze Pepa Guardioli już od początku meczu przeważali i przed upływem pierwszych 45 minut praktycznie rozwiali nadzieje rywali na awans do kolejnej rundy. Ostatnie trafienie należało do 21-letniego Johna Stonesa, który nie krył wielkiej radości związanej ze zdobyciem swojego pierwszego gola dla drużyny z Etihad.

„Długo czekałem na swoje pierwsze trafienie, powinienem był strzelić bramkę już w kilku poprzednich meczach”- stwierdził Anglik.

„Cieszy mnie jednak zdobycie gola w tak specjalnych rozgrywkach”.

W dzisiejszym meczu Pep zastosował nowy wariant taktyczny, którym drużyna z Etihad jeszcze się nie posługiwała. The Citizens na murawie ustawieni byli w formacji diamentu, z Pablo Zabaletą wspierającym pomoc, oraz Toure wspomagającym aktywnie zarówno defensywę, jak i ataki zespołu. Takie rozwiązanie taktyczne przyniosło wspaniały rezultat w postaci 5 strzelonych bramek i awansu do kolejnej rundy Pucharu Anglii.

„Myślę, że operowaliśmy dzisiaj bardzo sprawnie piłką, kreując sobie wiele sytuacji bramkowych”- stwierdził Stones.

„Zmieniliśmy dzisiaj trochę nasz system gry, wybiegając na boisko w formacji diamentu, jednak uważam, że przyniosło to pozytywne skutki”.

Źródło: manchestereveningnews.co.uk


Komentarze