Pride in Battle

Poprzedni mecz - 13.02.2017

Vitality Stadium; godz. 21:00

AFC Bournemouth
0 : 2
AFC Bournemouth
AFC Bournemouth
Manchester City

Następny mecz
FA Cup - 01.03.2017

Etihad Stadium; godz 20:45

Manchester City
:
Huddersfield Town
Manchester City
Huddersfield Town

Następny mecz - 05.03.2017

Stadium of Light; godz. 17:00

Sunderland AFC
:
Sunderland AFC
Sunderland AFC
Manchester City

Pep: To będzie trudny mecz

Pep: To będzie trudny mecz

Autor: Tru

0 komentarzy

Trener Manchesteru City z radością przyznał, że na mecz z Bournemouth ma do dyspozycji całą kadrę. Jednocześnie Katalończyk powiedział, że w poniedziałek spodziewa się ciężkiej przeprawy.

Wszyscy są zdrowi – tymi słowami konferencję prasową przed poniedziałkowym spotkaniem z Bournemouth rozpoczął Pep Guardiola. – Wszyscy trenują znakomicie. Jestem bardzo zadowolony, że mogę przebywać z tą grupą piłkarzy. Jedynym zmartwieniem są ci zawodnicy, którzy nie mogą grać.

To, co zagraliśmy w pierwszej połowy meczu ze Swansea jest grą, jaką chcę widzieć częściej. Mieliśmy monopol na piłkę, ale nie tworzyliśmy aż tylu sytuacji, ponieważ jest to trudna sztuka.

– Od meczu z Tottenhamem u siebie, West Hamem i Crystal Palace myślę, że jesteśmy stabilniejsi i bardziej kontrolujemy wydarzenia boiskowe.

– Ale każde spotkanie jest inne. Bournemouth to trudna drużyna. Podziwiam ich trenera i spodziewam się trudnej przeprawy. Bournemouth bardzo dobrze rozpoczęło sezon, a to, co osiągnęli w ostatnich kilku latach, zasługuje na słowa pochwały. Są bardzo agresywni, widać, że chcą coś osiągnąć. Bournemouth ma szybkich piłkarzy i lubi ich wykorzystywać w kontratakach.

– Wiem, co stało się przeciwko Liverpoolowi, Arsenalowi – wielkim zespołom – i wiem, że będzie to trudne spotkanie. Nie mam co do tego wątpliwości.

Pep Guardiola powiedział także kilka słów o Philippie Lahmie, który kilka dni temu ogłosił, że sezon 2016/17 będzie ostatnim w jego karierze piłkarskiej. Trener pracował z niemieckim bocznym obrońcą przez trzy lata w Bayernie Monachium i pod jego adresem skierował kilka ciepłych słów.

Philipp był i jest szczególną osobą w moim życiu. Nie jest łatwo dla Katalończyka pojechać do Monachium i nauczyć się tamtejszej kultury, a on pomógł mi w tym.

– Jest to jeden z najwspanialszych zawodników, jakich miałem przyjemność trenować. Futbol z pewnością zatęskni za jednym z najlepszych piłkarzy. Może on grać na dziesięciu pozycjach.

– Wiem, że kiedy pojadę do Monachium, by spotkać się z moimi przyjaciółmi, Philipp tam będzie. 

Źródło: ManCity.com


Komentarze