Tottenham

Mecz na piątkę! Lekcja futbolu na Stadionie Olimpijskim!

Autor: shaggy2501 / alexiz97

2 komentarzy

Fantastyczny wieczór dla fanów The Citizens! Podopieczni Pepa Guardioli rozgromili West Ham United na Olympic Stadium aż 5-0! Jest to – obok meczu ze Steauą Bukareszt – najwyższe zwycięstwo Obywateli pod wodzą katalońskiego menadżera.

Festiwal strzelecki rozpoczął się w 33. minucie. David Silva ruszył prawym skrzydłem i podał w pole karne do Pablo Zabalety. Argentyńczyk starł się z Angelo Ogbonną i sędzia Michael Oliver zdecydował się na podyktowanie dość kontrowersyjnego rzutu karnego. Do jedenastki podszedł niezawodny w tym elemencie Yaya Toure i otworzył wynik na Olympic Stadium.

Na podwyższenie wyniku nie musieliśmy długo czekać. Sergio Aguero wypuścił Bacary'ego Sagnę prawym skrzydłem, a Francuz szukał Raheema Sterlinga w polu karnym. Nie do końca go znalazł, ale niefortunnie interweniował Nordveit, który wbił piłkę do własnej bramki.

Nim Młoty zdołały otrząsnąć się po stracie drugiego gola, było już 3-0 dla The Citizens. 106 sekund wystarczyło – David Silva zmusił Adriana, by po raz kolejny wyciągał piłkę z siatki. Można powiedzieć „tradycyjnie” - prawą stroną ruszył Sterling, dograł do środka, a Silva pokazał cały swój kunszt. Zamiast strzelać z pierwszej piłki, przyjął futbolówkę, położył Adriana i wsadził piłkę do pustej bramki.

Obywatele zeszli do szatni z prowadzeniem 3-0 – najwyższym do przerwy pod wodzą Guardioli. Ale nie zamierzali przestawać i walczyli o kolejne trafienia do ostatniej minuty.

W 50. minucie rzut rożny wykonał De Bruyne, piłka trafiła pod nogi Sterlinga, który na lewej stronie zakręcił dwoma obrońcami i wycofał na krawędź pola karnego do Yaya Toure. Iworyjczyk nie namyślał się dużo i po prostu oddał strzał. Szczęśliwie na drodze piłki stanął Sergio Aguero. Argentyńczyk zmienił kierunek lotu futbolówki i było 4-0. To dziesiąte trafienie Kuna w FA Cup.

Warto zwrócić uwagę, że w 77. minucie na boisku po długiej nieobecności zameldował się Fabian Delph, który zmienił Toure.

Przy bramce na 5-0 dla The Citizens wydarzyło się coś niecodziennego. Po pierwsze: Obywatele zdobyli gola po rzucie rożnym i po drguie: trafił John Stones. Anglik z łatwością wygrał pojedynek główkowy i zakończył festiwal strzelecki na Stadionie Olimpijskim.

Teraz podopieczni Guardioli mają dużo czasu na regenerację, bowiem najbliższe starcie z Evertonem odbędzie się dopiero 15. stycznia. Aż szkoda, że tak długo będziemy musieli czekać, bo oglądając taki mecz w wykonaniu The Citizens aż chciałoby się, by sędzia Oliver zgubił gwizdek.

Gole:

33' Toure (karny)

41' Nordveit (sam.)

43' Silva

50' Aguero

84' Stones

Zmiany:

58' Nolito (Silva)

58' Payet (Carroll)

58' Noble (Lanzini)

68' Garcia (De Bruyne)

72' Fletcher (Antonio)