Kjaer na szczycie listy życzeń City

Dodano: 23.12.2009 12:39 Autor: Gordon,

Kjaer na szczycie listy życzeń City

Manchester Evening News pisze, że wobec trudnej sytuacji defensywy City w styczniu pierwszym transferem Roberto Manciniego może być pozyskanie Duńczyka Simona Kjaera, który obecnie gra w Palermo.

 

Roberto Mancini może narzekać na wyjątkowo trudny start do pracy w nowym klubie. Nie dość, że decyzja o zastąpieniu nim Marka Hughesa wywołała spore kontrowerrsje wśród graczy to jeszcze Włoch musi się zmagać z kontuzjami, w szczególności graczy defensywnych. I tak operację przeszedł już Joleon Lescott i z pewnością nie zagra przez kilka tygodni, na urazy narzekają też Nedum Onuoha i Wayne Bridge, a na domiar złego w styczniu zabraknie i Kolo Toure, który zagra na Pucharze Narodów Afryki.

 

W środku obrony mogą grać Vincent Kompany i Micah Richards, ale brak dla tej pary jakiejkolwiek alternatywy. Dlatego też być może pierwszym zawodnikiem po jakiego sięgnie Mancini będzie Simon Kjaer, którego już od pewnego czasu przymierza się do City. 20-letni Duńczyk poczynił ogromne postępy w tym sezonie Serie A, które z pewnością nie uszły uwadze Manciniego. Co prawda Kjaer ma w kontrakcie klauzulę, która pozwalałaby na jego odejście za 11 milionów funtów, ale to chyba nie stanowiłoby dla City wielkiej przeszkody. Innymi defensorami mocno łączonymi ostatnio z City są Giorgio Chiellini i Matthew Upson z West Ham United.

 

 


Źródło: manchestereveningnews.com

Dodaj komentarz

Komentarze

pimpek96 pimpek9623.12.2009; 15:05

no i tak ma byc :D Robimy postepy

mancityfan mancityfan23.12.2009; 15:12

Właśnie takiego piłkarza potrzebujemy. Brać go od zaraz.

PUYol15 PUYol1523.12.2009; 15:58

Kupimy Mirande z Sao Paulo i też będzie dobrze .

Ajron94 Ajron9423.12.2009; 18:28

Mam pytanie - czy jest ktoś, kto oglądał go w akcji conajmniej w trzech meczach i może podzielić się refleksjami na temat jego gry?

pimpek96 pimpek9623.12.2009; 20:48

ja go ogladalem w 2 meczach i wd mnei gral pewnie, nie wachal sie i nie robil bledow

Tevez32_JakubCity Tevez32_JakubCity23.12.2009; 21:17

O takiego gracza potrzebujemy.Mam nadzieje ze Mancini go kupi bo Kjaer ma dopiero 20 lat a po jego grze wyglada jakby gral w obronie przez 10 lat.