Pride in Battle

Poprzedni mecz - 13.02.2017

Vitality Stadium; godz. 21:00

AFC Bournemouth
0 : 2
AFC Bournemouth
AFC Bournemouth
Manchester City

Następny mecz
FA Cup - 01.03.2017

Etihad Stadium; godz 20:45

Manchester City
:
Huddersfield Town
Manchester City
Huddersfield Town

Następny mecz - 05.03.2017

Stadium of Light; godz. 17:00

Sunderland AFC
:
Sunderland AFC
Sunderland AFC
Manchester City

Fernandinho o nowej pozycji

Fernandinho o nowej pozycji

Autor: Ambiwalentny

2 komentarzy

W 2012 r. Manchester City tracił do prowadzącego w tabeli Manchesteru United 8 punktów na 6 kolejek przed końcem sezonu. Jak potoczyła się historia wszyscy chyba wiemy. Mając to na uwadze, Fernandinho podkreślił ostatnio, że The Citizens wciąż mogą dogonić Chelase Londyn i sięgnąć w tym sezonie po mistrzostwo.

W wywiadzie dla strony internetowej Manchesteru City Brazylijczyk stwierdził, iż „Wszyscy wiemy jak wymagającymi rozgrywkami jest Premier League, więc 8 punktów straty do lidera jest do odrobienia”.

„Nas czeka jeszcze potyczka z Chelsea na ich własnym stadionie i będzie to jeden z tych meczów za 6 punktów. W lidze angielskiej wszystko jest możliwe”.

Fernandinho podkreślił, że postara się pomóc Manchesterowi City zdobyć tytuł mistrzowski najlepiej jak będzie potrafił, czy to grając jako lewy bądź prawy obrońca, czy jako pomocnik.

Pep Guardiola w ostatnich 2 spotkaniach obsadzał Brazylijczyka na 3 różnych pozycjach.

„Jest to całkiem nowe dla mnie doświadczenie, niezwykle interesujące i kształcące. Bardzo mi się podoba. Najważniejsze przecież jest być dostępnym dla trenera i pomagać zespołowi w każdy możliwy sposób”.

„Odkąd tylko Pep przybył na Etihad było dla nas jasne, że lubi on testować poszczególnych piłkarzy na nietypowych dla nich pozycjach i tak też zrobił on właśnie w ostatnim meczu, kiedy kończyłem mecz grając jako prawy obrońca”.

„Przeciwko Bournemouth zagrałem na lewej obronie. To jedna z koncepcji Pepa na grę, które my staramy się przyswajać, a które wymagają od zawodników wiele jakości”.

Źródło: manchestereveningnews.co.uk


Komentarze

pilar14

pilar14

ON w ogóle on grał w tym meczu?! Bo dla mnie był niewidoczny choć jego kolor skóry rzuca się w oczy. Powinniśmy pozbyć się hołoty takiej jak on aguero sane silva bravo i grubasa toure a dać grać np maffeo barker czy byrne

17.02.2017; 13:16
bob

bob

Nie lubię jak Guardiola ufny w swoją wielkość przesadnie kombinuje każąc grać zawodnikom nie na swoich pozycjach. Z Fernandinho jest co najwyżej taki sobie boczny obrońca, na tej pozycji daleko mu do najlepszych.

17.02.2017; 15:33