Pride in Battle

Poprzedni mecz - 13.02.2017

Vitality Stadium; godz. 21:00

AFC Bournemouth
0 : 2
AFC Bournemouth
AFC Bournemouth
Manchester City

Następny mecz
FA Cup - 01.03.2017

Etihad Stadium; godz 20:45

Manchester City
:
Huddersfield Town
Manchester City
Huddersfield Town

Następny mecz - 05.03.2017

Stadium of Light; godz. 17:00

Sunderland AFC
:
Sunderland AFC
Sunderland AFC
Manchester City

Ferna fanem Gabriela Jesusa

Ferna fanem Gabriela Jesusa

Autor: Tru

0 komentarzy

Starszy o ponad dekadę pomocnik Manchesteru City i reprezentacji Brazylii pochwalił podejście i mentalność najnowszego nabytku klubu z Etihad Stadium.

Kiedy Gabriel Jesus pojawił się w Manchesterze, jedną z osób, jakie powitały go jako pierwsze, był Fernandinho. Nic dziwnego – obaj panowie są Brazylijczykami i w drugiej połowie 2016 roku mieli przyjemność występować razem w dorosłej drużynie narodowej Canarinhos, która walczy o awans do Mistrzostw Świata 2018. Doświadczony pomocnik przyznał, że jest fanem nie tylko talentu 19-latka, ale przede wszystkim jego podejścia, które może pozwolić mu stać się jednym z najlepszych na świecie.

Gabriel jest profesjonalnym piłkarzem dopiero od dwóch lat, dlatego zaczyna bardzo, bardzo, bardzo młodo – o swoim młodszym koledze powiedział 32-latek. – Bardzo cieszyły nas jego świetne występy w narodowych barwach i jego klubie w Brazylii, gdzie wygrał kilka tytułów, a teraz przyszedł tutaj i zaczął strzelać bramki.

– Mam nadzieję, że utrzyma wysoki poziom do końca sezonu. Czasami młodzi piłkarze mają z tym problemy, ale Gabriel może grać dobrze za każdym razem, ponieważ ma dobrą mentalność. Jego forma, właśnie przez jego podejście i zachowanie, jest bardzo stabilna.

– Możemy mu pomóc w utrzymaniu jej do końca sezonu i jeżeli tak się stanie, wszyscy w klubie będziemy szczęśliwi. Jeżeli dalej będzie strzelał bramki, będę pierwszym, by być z tego powodu zadowolonym – podkreślił Ferna, który w zespole odgrywa rolę starszego brata Gabriela Jesusa.

Źródło: Sky Sports


Komentarze