Pride in Battle

Poprzedni mecz - 15.01.2017

Goodison Park; godz. 14:30

Everton FC
4 : 0
Everton FC
Everton FC
Manchester City

Poprzedni mecz
FA Cup - 06.01.2017

London Stadium ; godz 20:55

West Ham United
0 : 5
Manchester City
West Ham United
Manchester City

Następny mecz - 21.01.2017

Etihad Stadium; godz. 18:30

Manchester City
:
Manchester City
Manchester City
Tottenham

Brak Fernandinho= Zabaleta w pomocy?

Brak Fernandinho= Zabaleta w pomocy?

Autor: Ambiwalentny

0 komentarzy

Po bardzo dobrym występie w meczu z West Hamem, Pablo Zabaleta jest zdaniem ekspertów jednym z faworytów do wypełnienia luki w środku pomocy podczas absencji zawieszonego Fernandinho.

W spotkaniu z Młotami Pep Guardiola zdecydował się na utworzenie formacji pomocy Manchesteru City z Pablo Zabalety, Toure, Sterlinga, de Bruyne oraz Silvy. Efekt widzieliśmy sami- druzgocące 5-0. Możliwe więc, że w pozostałych meczach, w których The Citizens zmuszeni będą wciąż radzić sobie bez Fernandinho, z pomocą szkoleniowcowi przyjdzie 31-letni Argentyńczyk.

„Zaba zagrał w pomocy także w meczu przeciwko Celticowi, jednak na tej pozycji mogą grać również Silva czy de Bruyne”.- stwierdził Pep.

„W ostatnich meczach, poza spotkaniem na Anfield odnosiliśmy zwycięstwa, jednak nasza gra nie wyglądała tak jakbym tego chciał”.

„Aby nadać naszej grze trochę płynności, wystawiłem Pablo w pomocy i sprawdził się tam znakomicie. On jest wojownikiem, bardzo nam pomógł w tym meczu”.

„On jest typem zawodnika, która odnajduje się w akcji w odpowiednim momencie: już podczas pierwszej sytuacji bramkowej mógł strzelić gola. Tak samo w meczu z Celticiem pokazał się z bardzo dobrej strony”.

A wy jak sądzicie, Zabaleta w środku pomocy to dobre rozwiązanie na czas zawieszenia Fernandinho?

Źródło: manchestereveningnews.co.uk


Komentarze